Istniejemy od 1924 roku
Poznaj nas

Gromadzenie roślin szczególnie drzew i krzewów ozdobnych to moja wielka pasja, która rozpoczęła się od najmłodszych lat, jednak tworzenie profesjonalnej kolekcji roślinnej rozpoczęliśmy od roku 1980. W początkowej fazie tworzenia kolekcji, wiele roślin kupowaliśmy, a także prowadziliśmy wymianę z innymi kolekcjonerami. Wymiana wymogła rozmnażanie roślin. Nadwyżki zaczęliśmy sprzedawać. W ten sposób samoistnie powstała szkółka i od 1995 roku zaczęliśmy działalność szkółkarską.

Gospodarstwo nasze posiada 14,5 ha. Z czego 2 ha. przeznaczone jest pod produkcje szkółkarską w pojemnikach i gruncie. Las zajmuje 1,5 ha. Reszta gruntów przeznaczona jest pod zboże.

 

 

Kolekcja nasza obejmuje około 1000 gatunków i odmian drzew, krzewów iglastych i liściastych. W sprzedaży posiadamy ponad 400 gatunków i odmian drzew krzewów oraz lilii wodnych.

Oprócz podstawowych i powszechnie spotykanych drzew i krzewów posiadamy rośliny wyjątkowe i rzadko spotykane przystosowane do naszych warunków klimatycznych, pochodzących z różnych stron naszego globu miedzy innymi z Ameryki, Kanady, Chin, Korei i Japonii.

    Tło rośliny